X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
سه‌شنبه 20 مهر 1389 ساعت 02:56 ب.ظ

بعضیا هستن که (بدون اغراق) فقط 1دونن! البته این نظریه رو نمیشه به اثبات رسوند چون ما هیچوقت موفق به ملاقات با همه ی همدوره ایهای خودمون تو دنیا نمیشیم ولی مثلا میتونیم بگیم که

« من تا حالا مثل فلانی، کسیو ندیدم . »

به نظر من آقای قمشه ای ( پسر ) از این دست آدماست و بعد از مرگشم ما درک نمکنیم که چه آدم توپی بود، من که همیشه از صحبتاش استفاده کردم.

یه آدم همه فن حریفه، مخصوصا تو فلسفه و ادبیات غنی عرفانی اسلامی-ایرانی،

همیشم پشت اسلام بوده و منم همیشه بهش افتخار میکنم.

امیدوارم سایش 120 سال دیگه بالا سرمون باشه...

ان شا ا...

زندگی‌نامه ایشون و تحصیلات آکادمیک + فایلهای صوتی و عکسهای سخنرانیهای لندن،


حسین محی الدین الهی قمشه ای فرزند چهارم استاد فقید مهدی الهی قمشه ای و خانم طیبه تربتی در دی ماه 1318 (ژانویه 1940) در تهران به دنیا آمد. تحصیلات ابتدائی، متوسطه و دانشگاهی را به ترتیب در دبستان دانش، دبیرستان مروی و دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران تا درجه دکتری (Ph.D. In Islamic Philosophy & Theology) به پایان برد و نیز تحصیلات حوزوی و سنتی را نزد پدر، و استادان دیگر دنبال کرد. پدر ایشان فیلسوف، مجتهد، شاعر و مترجم برجسته ای بودند و اولین و معتبر ترین ترجمه فارسی قرآن از کارهای ایشان میباشد. دکتر قمشه ای پس از پایان تحصیلات دانشگاهی به کار تدریس در دانشگاه تهران و سایر مراکز آموزش عالی در داخل و بعد ها خارج از کشور پرداخت و در کنار آن به تالیف و ترجمه در زمینه عرفان و ادبیات و زیبائی شناسی مشغول شد.

ایشان دارای همسر و دو فرزند، یک پسر و یک دختر بنامهای شاهد و شادی می باشند. وی همه آموزش های او در ایران صورت گرفته و زبان انگلیسی، عربی، فرانسه و غیره را نیز در ایران آموخته است. استاد قمشه ای، با خستگی ناپذیری تحسین بر انگیزش همواره پیک آشنایی ایرانی و غیر ایرانی با فلسفه و ادبیات غنی عرفانی ایران بوده و در این راستا در دانشگاههاو مراکز علمی فرهنگی بیشماری در ایران و خارج از ایران تدریس و سخنرانی داشته که از آن میان میتوان تدریس فلسفه، عرفان، ادبیات، و هنر در دانشگاه تهران و دیگر دانشگاههای ایران و همچنین دانشگاههای لندن، آکسفورد، هاروارد، پرینستن، و برکلی کالیفرنیا را نام برد.

دکتر قمشه ای همچنین با هنر هایی چون نقاشی و موسیقی و خوشنویسی از نزدیک آشنایی دارد و گاه گاهی در زمینه خوش نویسی آثاری از او به نمایش گذاشته شده است. ایشان به موسیقی ارادت خاص دارد و آنرا بیش از سایر هنر ها در سخنرانیهای خود ستوده و همگان را به آموختن آن تشویق نموده است. به قول یکی از موسیقیدانان هیچیک از سخنرانیهای دکتر قمشه ای نیست که در آن نکته ای در باره موسیقی نباشد.

خوشنویسی از دکتر قمشه ای

دکتر قمشه ای از حافظه درخشانی برخوردار است و به نظر می رسد که قرآن را تقزیبا از حفظ دارد و با مثنوی و حافظ و نظامی و فردوسی چنان است که گویی دیوان آنها در پیش روی او گشاده است و بخصوص گلشن راز شیخ محمود شبستری تماما در خاطر اوست. وی همچنین در ادبیات انگلیس و عرب نیز می تواند ساعتها از حفظ ، اشعار و قطعاتی را بازگو کند.


پینوشت ؛

خوانندگان کافه میتونن سخنرانی‌های آ. قمشه‌ای را از اینجا و اینجا دانلود کنن .

در ضمن، یکی از دوستان، زحمت کشیدن اینو نوشتن :


دانلود فایل های صوتی مجموعه صدوده ساعت110  ساعت سخنرانی دکتر الهی قمشه ای در موضوعات مختلف/ این بزرگترین آرشیو 800 مگابایتی از سخنرانی ها ی دکتر الهی قمشه ای در اینترنت است که نظیر آن را هیچ کجا پیدا نخواهید کرد و من آن ها را از هر جای ممکن جمع کرده ام و در آینده هم جمع خواهم کرد و به این مجموعه اضافه می کنم...

توجه: تعداد این این فایلها به تدریج افزایش خواهد یافت.

( تا این لحظه 810 مگابایت فایل برابر با 110 ساعت سخنرانی       (


برای دریافت این مجموعه، اینجا را کلیک کنید !


و در آخر ؛

تعدادی عکس با دکتر حسین الهی قمشه ای در لندن نوروز 1386


خودکشی هدایت و دکتر شریعتی <<< مطلب قبلی   ::   مطلب بعدی >>> توئیتر هک شد!


© نقل قول و انتشار مطالب « کـافـه » به هر صورت بلامانع است و از آن استقبال میشود | 2011-2010 |