شنبه 17 مهر 1389 ساعت 10:43 ب.ظ

بهزاد بهزادپور به روایت «امپراطور عشق» پرداخت...

گروه ادب: کتاب «امپراطور عشق» به قلم بهزاد بهزادپور از مجموعه فیلم‌نامه‌های فاخر انتشارات نیستان منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران (ایکنا) «امپراطور عشق» عنوان فیلم‌نامه‌ای است از بهزاد بهزادپور نویسنده و کارگردان سینما که به تازگی در قالب مجموعه فیلم‌نامه‌های فاخر انتشارات نیستان منتشر شده است.

داستان این اثر به سال عام‌الفیل و پس از نابودی سپاه ابرهه باز می‌گردد و داستان خانواده‌ای را از قبیله‌ای به نام خثعم بیان می‌کند که چهل سال قبل از ظهور اسلام در حوالی مکه زندگی‌می‌کرده‌اند. مرد و زنی است به نام رباح و حمامه که ساکن این قبیله هستند و مرد در حالی که غلام یکی از ثروتمندان قبیله‌ای است که زن در آن ساکن است سرانجام با وی ازدواج کرده و در سال عام‌الفیل صاحب فرزندی می‌شوند که نام او را بلال می‌گذارند و این فرزند در سال‌های بعد نخستین موذن اسلام لقب می‌گیرد.

بهزاد بهزادپور متولد 1340 تهران است. وی فعالیت هنری را با نویسندگی و کارگردانی تئاتر آغاز کرد و سینما را با بازی در فیلم «توبه نصوح» تجربه کرد.

بهزادپور در مقام نویسنده پیش از این نیز متونی را همچون کلانتری غیرانتفاعی، خداحافظ رفیق ، باشگاه سری، قله دنیا و آخرین شناسایی را تألیف کرده است.

انتشارت نیستان از مجموعه فیلم‌نامه‌های فاخر پیش از این نیز آثاری چون مردی از جنس نور، ابوطالب، طلا و مس، روح ریحانی، پستچی سه بار در نمی‌زند را نیز به انتشار رسانده است.


عکس »


نمایشنامه امپراطور عشق

خداحافظ رفیق

طلاومس


پروفسوری دیگر !   <<< مطلب قبلی   ::   مطلب بعدی >>>   قهرمان، مسلمان میشود


© نقل قول و انتشار مطالب « کـافـه » به هر صورت بلامانع است و از آن استقبال میشود | 2011-2010 |