X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
پنج‌شنبه 14 مرداد 1389 ساعت 03:45 ب.ظ


خانم وارسی روز گذشته و پس از ارتقای مسوولیت خود در داخل حزب محافظه کار به عنوان وزیر مشاور وارد کابینه شد، ولی مسوولیت اجرایی هیچ وزارتخانه ای را برعهده نخواهد داشت.

بارونس "سعیده وارسی" عضو مجلس اعیان انگلیس به عنوان نخستین زن مسلمان وارد کابینه این کشور شد.

خانم وارسی 39 ساله که عضو حزب محافظه کار می باشد، از سوی "دیوید کامرون" نخست وزیر جدید و رهبر حزب محافظه کار به عنوان وزیر مشاور و عضو کابینه منصوب شد .به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ «بارونه سعیده حسین وارسی» اولین زن مسلمانی است که موفق به اخذ مقام وزارت در کابینه بریتانیا شده است. بر اساس حکم دیوید کامرون، وی به عنوان وزیر مشاور در جلسات کابینه انگلیس شرکت خواهد کرد.

وارسی پاکستانی‌تبار،  ۳۹ ساله و متولد بریتانیاست.

وی که دانش‌آموخته رشته حقوق است از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ نایب‏رییس حزب محافظه‌کار بریتانیا بوده است.

به نوشته وب‌سایت شخصی سعیده وارسی، او از نقش خود در آزاد شدن «گیلین گیبنز» معلم بریتانیایی که در سال ۲۰۰۷ به اتهام اهانت به دین اسلام در سودان زندانی شده بود، به عنوان مهم‌ترین دستاورد سیاسی خود یاد کرده است.

گیلین گیبنز در سال ۲۰۰۷ به خاطر این ‌که به شاگردانش اجازه داده بود تا یک نام مقدس اسلامی را روی خرس عروسکی خود بگذارند در سودان دستگیر شد و به زندان افتاد.

لذا با توجه به مورد بالا، مخالفان و معترضان معتقدند که وارسی مسلمانی تمام‌عیار نیست!

سعیده وارسی که برخی از او تحت عنوان «وزیر بدون پست وزارت» یاد می‌کنند، پیش از این سمت‌های مختلفی از جمله عضو در سایه شورای شهر شفیلد و وزیر در سایه گروه «انسجام جمعی و فعالیت اجتماعی» متعلق به حزب محافظه‌کار بریتانیا را نیز بر عهده داشته است. به گفته سخنگوی دولت، هنوز مشخص نیست که وارسی چه مسئولیت‌هایی را در کابینه بر عهده خواهد داشت.

کابینه ائتلافی بریتانیا از هجده عضو محافظه‌کار و پنج عضو لیبرال دموکرات تشکیل شده است. این کابینه روز پنج‌شنبه و با ریاست دیوید کامرون اولین جلسه خود را با محوریت کاهش کسری بودجه بریتانیا برگزار کرد.

چهار وزیر دولت ائتلافی از حزب لیبرال دموکرات، وینس کییبل، وزیر بازرگانی، دیوید لوز، وزیر مشاور امور خزانه‌داری، کریس هون، وزیر انرژی و تغییرات اقلیمی و وزیر امور اسکاتلند، دنی آلکساندر نیز در جلسه روز پنج‌شنبه حضور داشتند.

دو حزب محافظه‌کار و لیبرال دموکرات بریتانیا پس از انتخابات عمومی اخیر در انگلیس و به دنبال عدم کسب اکثریت کرسی‌های مجلس از سوی هیچ یک از احزاب، دست به ائتلاف زدند و دیوید کامرون به سمت نخست وزیری و نیک کلگ به سمت معاونت او رسید.


وی در سال 2007 به عنوان وزیر "همبستگی اجتماعی" وارد کابینه سایه حزب محافظه کار شده بود و پس از تشکیل دولت ائتلافی حزب محافظه کار و حزب لیبرال دموکرات وارد کابینه اصلی انگلیس شد
.
خانم وارسی روز گذشته و پس از ارتقای مسوولیت خود در داخل حزب محافظه کار به عنوان وزیر مشاور وارد کابینه شد، ولی مسوولیت اجرایی هیچ وزارتخانه ای را برعهده نخواهد داشت.
وی در یک خانواده پاکستانی الاصل در منطقه "دوزبری" واقع در شمال انگلیس متولد شده و در دانشگاه لیدز حقوق خوانده است ... .

منبع ؛

cnn - شبکه الجزیره - خبرگزاری ابناروی ماه خداوند   <<< مطلب قبلی   ::   مطلب بعدی >>>   اندازه گیری خدا


© نقل قول و انتشار مطالب « کـافـه » به هر صورت بلامانع است و از آن استقبال میشود | 2011-2010 |