سه‌شنبه 25 اسفند 1388 ساعت 04:03 ب.ظ


نوروز نامه

 

چهارشنبه‌سوری:

 

 فرصتی بسیار مناسب برای افرادی که زیاد مایل نیستند بهار سال آینده را مشاهده کنند. اتفاقی که در آخرین سه‌شنبه سال می‌افتد، اما معلوم نیست به چه دلیلی به جای سه‌شنبه‌سوری به آن چهارشنبه‌سوری می‌گویند. نام یک فیلم که موضوع آن هیچ ربطی به نام فیلم ندارد!

 

- خانه تکانی:

 

تکان خوردن خانه، نوعی زلزله بدون خسارت جانی که البته در برخی موارد همراه با خسارتهای شدید مالی (از جمله تعویض مبلمان، پرده ها، تلویزیون و...) می‌باشد، نام یک نوع ورزش که در آن مردان "کوزت"وار اقدام به شست و شوی شیشه منازل و تمیز کردن خانه می‌کنند. توضیح بی‌ربط:ای کاش به جای این همه خانه‌تکانی کمی به خانه دلمان تکانی می‌دادیم...

 

- خرید نوروزی:

 

روزهای کشیدن چک، روزهای حسرت کشیدن پشت ویترین مغازه‌ها، روز" بابا من اینو می‌خوام، بابا من اونو می خوام"، روز درک معنی فاصله طبقاتی توسط تک‌تک سلولهای بدن.

 

- جلو کشیدن ساعت:

 

سنتی قدیمی که  با توجه به تحقیقات به عمل آمده، کنار گذاشته شد. عملی که از 15 سال پیش با هدف صرفه جویی در مصرف برق انجام می‌گرفت اما امروزه برخی محققان دریافته‌اند که این عمل هیچ تأثیری درکاهش مصرف برق ندارد و مردم کشورمان هم در این 15 سال سر کار بوده‌اند و الکی هی ساعتها را جلو و عقب می کشیدند!

 

- مسافرت نوروزی:

 

ترفندی برای جیم شدن از دست مهمانان نوروزی. فرصتی طلایی برای برخی مأموران راهنمایی و رانندگی!

 

- روبوسی:

 

 سخت ترین مرحله دید و بازدید که معمولاً بعد از دست دادن انجام می‌گیرد.

یک خواهش بی‌ربط: لطفاً در طول تعطیلات نوروزی از خوردن پیاز و سیر جداً خودداری کنید.

 

- عیدی:

 

انگیزه اصلی برای رفتن به خانه اقوام. دادنش برخلاف گرفتنش بسیار سخت است. معیاری مناسب برای سنجش این که هر فرد چقدر دوستتان دارد (یادآوری:این یک مطلب طنز است!(  

 

- رژیم غذایی:

 

احتمالاً در طول تعطیلات نوروز کلاً بی خیال این مورد شده‌اید، موردی که هم گرفتنش در طول تعطیلات باعث پشیمانی است و هم نگرفتنش!

 

- سیزده به در:

 

روزی که جماعت از خانه‌شان به مقصد کوه، دشت و بیابان خارج می‌شوند. روزی که به جنگل می رویم و در آنجا آشغال می‌ریزیم، شاخه‌های درختان را می‌شکنیم و طبیعت را از بین می‌بریم. شاید به همین علت در تقویم، نام سیزده به در را "روز طبیعت" گذاشته‌اند.

( نا گفته نمونه عدد 13 عدد مقدسیه )

 

- چهارده فروردین:

 

یکی از روزهای سخت سال. روزی که پس از 20 روز خوردن و خوابیدن مجبوری دوباره صبح زود از خواب بیدارشوی...

 

و بالاخره:

 

- روزهای بعد از تعطیلات:

 

زمان پاس کردن چکها(برای کارمندان محترم)، نشستن پای لرز بعد از خوردن آجیل (این روزها علاوه بر خوردن خربزه خوردن خیلی چیزها باعث لرزش پا می‌شود!) روزهای سختی که باید ناخواسته خوردن شیرینی و میوه را ترک کنید. روزهایی که قبض تلفن و موبایل (مخصوصاً SMS آن) منجر به بلند شدن دود از سر شما خواهد  شد..

 

 بابا اینقد پیامک بازی نکنین دیگه...این همه بازی خوب ریخته !!


از وبلاگ رنگارنگ

 


چی میشد اگه...   <<< مطلب قبلی   ::   مطلب بعدی >>>   اسلام و نوروز© نقل قول و انتشار مطالب « کـافـه » به هر صورت بلامانع است و از آن استقبال میشود | 2011-2010 |