X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
چهارشنبه 5 اسفند 1388 ساعت 04:36 ب.ظ

لذت مسلمان بودن از نگاه بازیگر زن مصری

همه پولی که در آن زمان و از راه بازیگری بدست آورده ام حرام است. اعتراف به خطا عیب نیست، چیزی که بر باطل بنا شده باشد خودش هم باطل است. حجاب در زندگی من نقطه عطفی بود. من لذت عبادت و تقرب به خداوند را بدست آورده ام.حنان ترک، بازیگر مسلمان مصری ای در خصوص گذشته اش ابراز پشیمانی کرد...

به گزارش « فردا »، این بازیگر مصری در گفتگو با العربیه تاکید کرد: در کارهای هنری ام رضای خداوند و رسولش را در نظر نگرفته بودم... .

وی ادامه داده است: "همه پولی که در آن زمان و از راه بازیگری بدست آورده ام حرام است. اعتراف به خطا عیب نیست، چیزی که بر باطل بنا شده باشد خودش هم باطل است. بنابر این همه اموالی که از کارهای به اصطلاح هنری خود که خارج از چارچوب قواعد مذهبی و شرعی بدست آورده ام حرام است چرا که اساسا بازی کردن من در این صحنه ها و این اعمال خارج از چارچوبی بوده که خداوند برای بندگانش معین کرده است .

حنان ترک، ادامه میدهد: "امیدوارم خداوند با این کار مرا ببخشد چرا که من از روی نا آگاهی به مسائل شرعی این کارها را انجام میدادم . اگرچه اعتراف میکنم که این توجیه خوبی نیست چرا که من به اندازه کافی تلاش نکردم تا دین و آیین خود را به خوبی بشناسم.

 

 خدا را به خاطرآگاهی دینی که اکنون به آن رسیده ام شکر میکنم. این نکته را هم باید بگویم که البته هنر و بازیگری فی نفسه حرام نیست به شرطی که از حدود شرعی که ما بطور فطری برای آن آفریده شده ایم تجاوز نکند

وی که تالار آرایشی به نام «صبایا» دارد در خصوص لزوم حفظ حجاب زنان در این مکان می گوید: "طرح من قرار دادن پوشش برای موی زنان در حریم خودم است. بنابراین مسلمانان غیر محجبه و هرکسی که حجاب را رعایت نکند اجازه ورود به آن را نخواهند داشت. این کار از روی مبنای خالص دینی است .

موی آشکار و بی حجاب فتنه است و من نمیتوانم در این گناه آنها را کمک کنم و دختران بی حجاب با آرایش کامل از آنجا خارج شوند و نگاه مردان را به خود جلب کنند .


ترک که به تازگی از همسرش جدا شده است، درباره طلاق خود نیز میگوید که همسرش با حجاب او موافق نبوده و او نیز نمیتوانسته تمایل شوهرش را بر دستور خداوند مقدم بدارد.

لا طاعه لمخلوق فی معصیه الخالق" ."

او میگوید" از آنجا که او نتوانست مرا با حجاب بپذیرد و من هم نمیتوانستم حجاب را کنار بگذارم نتوانستیم به توافق برسیم. بنابر این از هم جداشدیم. نمیدانم چرا مردم نمیخواهند بپذیرند که گذشته من اشتباه بوده است؟ حجاب در زندگی من نقطه عطفی بود. من لذت عبادت و تقرب به خداوند را بدست آورده ام .

این بازیگر اکنون با کارگردان و نویسنده مصری "خالد المهدی" در فیلمی درباره علامات ظهور همکاری میکند. این فیلم در سه زمان گذشته،حال و آینده روایت میشود. در زمان حال و آینده علامات ظهور وشخصیت دجال بررسی میشود .

همچنین حنان ترک با کمک دیگران بر ای کمک به مردم غزه کاروانی از کمکهای غذایی جمع اوری و ارسال کرده بود که بدلیل شرایط امنیتی به قاهره برگردانده شد .

وی میگوید: با توجه به اینکه کاروانهایی از کمکهای مردمی دیگر هم برگردانده شده است امیدواریم این کمکها با همکاری صلیب سرخ به مردم غزه برسد .

 

پی نوشت :

 

!!!!!    : (فایلهای صوتی   <<< مطلب قبلی   ::   مطلب بعدی >>>   چــالــه© نقل قول و انتشار مطالب « کـافـه » به هر صورت بلامانع است و از آن استقبال میشود | 2011-2010 |