دوشنبه 3 اسفند 1388 ساعت 01:33 ب.ظ


انجیلی که رسالت حضرت محمد (ص) ختمی مرتبت را بشارت داده بود در قبرس کشف و ضبط شد.


به گزارش فارس به نقل از روزنامه بوگون ترکیه، پلیس بخش ترک نشین جزیره قبرس در تاریخ 29 ژانویه گذشته طی عملیاتی که در یک پایانه مسافربری اتوبوس انجام داد موفق به کشف و ضبط انجیل بارناباس (برنابا)  شد. در این عملیات یک نسخه انجیل بارناباس در میان لوازم دو تن از شهروندان ترکیه به دست آمد.
کمیسیون ارزیابی و بررسی آثار باستانی بخش ترک نشین جزیره قبرس اعلام کرد که این انجیل متعلق به دو هزار سال پیش بوده و ارزش فعلی آن رقمی بالغ بر دو میلیون لیره ترک معادل بیش از 1.5 میلیون دلار است.
پلیس بخش ترک‌نشین جزیره قبرس علاوه بر دو شخص مذکور چند تن دیگر را نیز در رابطه با این کتاب بازداشت کرده است.
انجیل بارناباس یکی از بحث انگیزترین انجیل‌های جهان مسیحیت است. در این انجیل که بنا به روایتی تنها انجیل نوشته شده در زمان حضرت عیسی (ع) بوده و به «انجیل پنجم» نیز شهرت دارد، آمده است که حضرت مسیح فرزند خدا نبوده و تنها یک پیامبر است.
گفته می‌شود این انجیل همچنین بعثت حضرت محمد (ص) خاتم الانبیاء را نیز بشارت داده است.
از سوی دیگر منابع انگلیسی زبان نیز گزارش‌های متنوع و گاه متضادی را درباره این رویداد خبری مخابره کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از این منابع، این انجیل به زبان سریانی روی پوست گوساله نوشته شده و جلدی طلاکوب دارد.
طبق گزارشی که خبرگزاری رویترز ارائه کرده، متخصصان معتقدند که قدمت این انجیل به 2000 سال پیش می‌رسد.
پیتر ویلیامز استاد دانشگاه کمبریج در این باره گفته است که این انجیل کم‌تر از 1000 سال قدمت دارد، اما دیگر متخصصان این نظریه را نمی‌پذیرند و معتقدند که این انجیل دو برابر این زمان قدمت دارد.


 http://www.islamyar.com


استفاده از احادیث جعلی   <<< مطلب قبلی   ::   مطلب بعدی >>>   استاد خرد پیشه© نقل قول و انتشار مطالب « کـافـه » به هر صورت بلامانع است و از آن استقبال میشود | 2011-2010 |